Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji 2016

ýden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji 2016 pořádá Asociace institucí vzdělávání dospělých za podpory Jihočeského paktu zaměstnanosti ve spolupráci s partnery Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.

Týden vzdělávání dospělých je celostátní, ale i celosvětová akce na podporu účasti dospělých na jejich vzdělávání v dospělosti. V rámci TVD se v desítkách měst ČR konají stovky akcí, které mají podobu ukázkových kurzů, testování znalostí a dovedností a celé řady dalších aktivit.

"Nejlépe tuto akci charakterizuje její motto Vzděláváním k pestřejšímu životu. V dnešní době je celoživotní vzdělávání již v podstatě nutností. Význam tohoto vzdělávání celosvětově stoupá. Týden vzdělávání dospělých si klade za cíl hlavně pozitivně motivovat lidi k dalšímu vzdělávání a ukázat jim mimo jiné jaké mají možnosti na území Jihočeského kraje ",  řekla Martina Karásková, koordinátorka AIVD pro Jihočeský kraj a zároveň odborná referentka celoživotního vzdělávání na Jihočeské univerzitě.

"Firmy, lektoři či další organizace mají nyní možnost bezplatně se do Týdně vzdělávání zapojit," sdělila Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů a doplnila co jim účast v rámci Týdne vzdělávání přinese:

• Jedinečnou možnost prezentovat Vaši firmu a nabídku Vašich služeb;
  • Možnost navázat nové obchodní a osobní kontakty;
  • Možnost bezplatně využít prostory Jihočeské univerzity pro organizaci akce;
  • Bezplatnou propagaci v rámci Týdne vzdělávání dospělých.

V týdnu od 19. do 25. 9. 2016 stačí zorganizovat vzdělávací akci, např. workshop, přednášku, seminář, den otevřených dveří, exkurzi. Podrobnější podmínky naleznete v přiloženém informačním letáku.

V případě zájmu o aktivní zapojení do TVD 2016 vyplňte prosím dotazník, a to do 19. srpna 2016.

Obracet se můžete také na krajského koordinátora AIVD za Jihočeský kraj: Mgr. et Mgr. Martinu Karáskovou, Útvar pro celoživotní vzdělávání, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Branišovská 31a, České Budějovice 370 05, email: karaskova@jcu.cz , tel: 389 032 066, Mob. 601 326 859.

Více informací o TVD naleznete také na www.tydnyvzdelavani.cz