Slavnostní promoce Dětské univerzity

Prvních 28 absolventů programu Zdravotně sociální fakulty bude slavnostně promováno v sobotu 10. června 2017.

Promoce uzavře první ročník Dětské univerzity na ZSF JU, která se setkala s velkým ohlasem. Všichni studenti vydrželi až do konce, a to s velkým nadšením. Nyní tedy 28 absolventů prvního ročníku, mezi nimiž jsou děti od šesti do 13 let, čeká slavnostní závěr: promoce se uskuteční v sobotu 10. června od 11 hodin v sále A budovy Vltava/Uran.

Během zimního a letního semestru se děti z celých jižních Čech, a to včetně vzdálenějších míst jako je Písek, Milevsko, Borovany či Kájov, postupně v deseti dvouhodinových lekcích seznámily s tím, jak funguje lidské tělo, a také se zásadami zdravého způsobu života. Postupem času se jejich „spolužáky“ stali i rodiče, kteří se rozhodli využít času, kdy se jejich děti učí, i ke svému vzdělávání. Na základě jejich požadavků tedy DUJU na naší fakultě obohatily ještě tři další přednášky s praktickými ukázkami: o zdravé výživě a životním stylu, o očkování a o správně vedené resuscitaci. V nabídce lekcí pro rodiče je ZSF JU unikátní.

Promoce tedy uzavře jednu kapitolu, v níž děti vstoupily na akademickou půdu a poznatky zde získané se naučily prohlubovat i doma formou e-learningu spojeného se soutěží. Do domácí přípravy zapojili malí studenti i své rodiče, kteří zábavnou a hravou výuku velmi chválili. „Pro nejúspěšnější děti se v příštím akademickém roce otevře na ZSF JU navazující studium, v němž si budou své znalosti ještě rozšiřovat a prohlubovat,“ vysvětlila koordinátorka DUJU na ZSF Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

Postupně se seznámí například základními pojmy latinského jazyka, aby lépe porozuměly řeči lékařů, budou se zabývat hygienickými návyky, seznámí se ze základy fyzioterapie a dostanou šanci lépe porozumět například i životu seniorů a tomu, jak funguje sociální systém v péči o nemocné. Zároveň se po úspěchu premiéry Dětské univerzity otevřou i další ročníky pro nováčky.