Přednášky pro veřejnost v březnu na TF JU

Konverze k judaismu

Katedra filosofie a religionis.ky Teologické fakulty JU Vás zve na setkání s Danielem Mayerem, Ph.D., bývalým pražským i zemským rabínem, členem Ústavu pro výuku Tóry v Haifě, žijícím přes dvacet pět let v Izraeli.Termín setkání: středa 16. 3. 2016 v 13.30 hodin v učebně č. 3, v budově Teologické fakulty, Kněžská 8, České Budějovice.

Paměť v posilovně

Česká společnos. pro trénování paměť a mozkový jogging ve spolupráci s Teologickou fakultou JU Vás zve na přednášku Paměť v posilovně. Co to paměť vlastně je? Jak se paměť mění s přibývajícími léty? To vše se dozvíte na přednášce Mgr. Věry Suchomelové, Th.D.
Termín konání: 18. 3. 2016 13.00–14.00 hodin; Místo: Teologická fakulta Kněžská 8, České Budějovice, učebna č. 105 (první patro); Vstup zdarma.

Cizinec v tvých branách

Místní sdružení České křesťanské akademie v ČB a Teologická fakulta Jihočeské univerzity v ČB vás zvou na přednášku "Cizinec v tvých branách: Aktuální otázky evropské uprchlické poliuiky z pohledu teologické e.ky", kterou prosloví dr. Petr Š.ca (Ins.tut für Christliche Sozialwissenscha R, Katholisch-Theologischen Fakultät, WesEälische Wilhelms-Universität Münster). Přednáška proběhne 22. 3. 2016 od 17.00 hodin na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v ČB, Kněžská 8, v učebně č. 3.

Sociální práce v hospicové péči

Dne 22. 3. 2016 navštíví Teologickou fakultu JU v Českých Budějovicích Assoc. Prof. Dr. Jean Munn a přednese zde příspěvek na téma Sociální práce v hospicové péči. Profesorka Jean Munn působí na Fakultě sociální práce Floridské státní univerzity v Tallahassee. Sociální práci se seniory, sociální práci ve zdravotnictví a v hospicové péči se věnuje již řadu let. Přednáška je vhodná pro studenty, sociální pracovníky i ostatní zájemce. Tlumočení příspěvku do češtiny je zajištěno. Sociálním pracovníkům bude vydáváno potvrzení o účasti.