Přednáška Nepál a Thajsko

Studentky ZSF JU, které byly loni na stáži, zavedou posluchače do Nepálu a Thajska, beseda se koná v úterý 19. dubna od 16 hodin v přednáškovém sále A na ZSF JU.

O své zážitky a dojmy ze zahraničních stáží, které loni absolvovaly ve vzdálených zemích s odlišnými tradicemi, se v úterý 19. dubna od 16 hodin podělí čtyři studentky oboru Všeobecná sestra. Beseda spojená s promítáním fotografií se koná v sále A budovy Vltava (Uran). Srdečně zveme všechny studenty a pedagogy i další zájemce z řad veřejnosti. Je to vzácná příležitost se neformálně a v přátelském prostředí dozvědět řadu zajímavostí od lidí, kteří prostředí poznali na vlastní kůži, a případně získat odpovědi i na praktické otázky související s výjezdem do zahraničí na stáž.

Dívky zavedou posluchače do dalekých krajin, kde dostaly díky stážím zorganizovaným Zdravotně sociální fakultou JU šanci poznat jiný svět a udělat si představu o tamních životních hodnotách. Lucie Buiová a Lenka Šatrová budou vyprávět o stáži v nemocnici v nepálském městě Dhulikhel, kde strávily loňský listopad a prosinec. Získaly tam spoustu zkušeností jak se zdravotnickou péčí, tak s běžným životem v Nepálu, kde spatřily i čerstvé stopy po ničivém zemětřesení. Silné zážitky nevybledly ani studentkám Elišce Fintové a Nikole Benešové, které absolvovaly od srpna do října 2015 odbornou praxi v Thajsku. Působily v městské nemocnici Prachanukroh Hospital ve městě Chiang Rai, které leží blízko hor. V krajině žijí i lidé ve starých kmenech, což se do zdejšího zdravotnictví také promítá.