Otevřené kurzy Soft Skills MEVPIS Vodňany FROV JU

Seznam aktuálně nabízených kurzů naleznete v souboru pdf zde.

Nejbližším kurzem je OSOBNÍ ZÁTĚŽOVÁ ODOLNOST jako předpoklad výkonu, 7. března 2016: Pro všechny pracovníky, vystavované stresorům a vyšší zátěži, kteří potřebují a chtějí pracovat na dalším zvýšení vlastní zátěžové odolnosti. Cílem kurzu je pochopit princip působení stresové reakce. Rozšířit svůj repertoár možností, jak stresu v jeho jednotlivých fázích čelit. Zmapovat si, co mé kondici nepřispívá a co pro ni naopak představuje přínos. Stanovit reálná opatření pro navazující praxi. Posílit péči o vlastní kondici a zdroje.

· Obsah:

-          Dnešní doba a ohrožení stresem. Princip stresové reakce – čím je a jak vzniká. Rizikové versus ochranné faktory. Osobní zátěžová odolnost – jak ji posilovat, zvyšovat.

-          Jak to dělají ti, kteří dobu zvládají? Hardiness, nezdolnost: osobní charakteristiky – control, challenge, commitment.

-          Osobní analýza zdrojů a hrozeb (workshop) – sebereflexe, navazující strukturovaná diskuze.

-          Prevence stresu: práce s emocemi, prospěšné postoje. Jak na narůstající stres, únavu. Řešení akutního stresu, když již nastal – způsoby jeho odbourání.

-          Možné psychické, sociální, fyzické, režimové zdroje odolnosti a jejich kombinace.

-          Umění se uvolnit. Druhy relaxačních technik, jejich časová náročnost a možnosti využití.

-          Vytipování, výběr postupů (technik, postojů, způsobů reagování), které po jejich zavedení do praxe zvýší osobní zátěžovou odolnost.

Kurzy vždy probíhají od 8.30 do 16.30 hodin. Další informace včetně přihlášek ke kurzu naleznete zde.

Klára Kovaříková

Vedoucí MEVPIS Vodňany

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Fakulta rybářství a ochrany vod