Noc s Andersenem 2019

29. 3. 2019 v Akademické knihovně JU

Akademická knihovna JU se tento rok připojí k celonárodní akci knihoven pořádané na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovnách po celé republice u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Akce v AK JU je určena zdarma dětem a vnoučatům zaměstnanců JU ve věku od 6 do 12 let. Počet účastníků je omezen.

Děti čeká nejen romantické přespání přímo v Akademické knihovně, ale hlavně kouzelná pohádková noc s bohatým doprovodným programem na téma „Andersen známý, neznámý“. Děti budou vyrábět placky, navrhovat císařovy nové šaty a chybět nebude ani „bojovka“ s úkoly na motivy Andersenových pohádek. A protože je smyslem celé akce podpora dětského čtenářství, budeme si také číst. Jak jinak než pohádky Hanse Christiana Andersena. Jako bonus bude pro děti dokonce zajištěno kompletní stravování inspirované dánskou kuchyní.

Přihlášky si vytiskněte a vyplněné zašlete nebo odevzdejte do Akademické knihovny JU nejpozději 22. března 2019. Adresa: Branišovská 31b, 370 05 České Budějovice.

Více informací a přihlášku najdete zde.