Noc kostelů na TF JU

Teologická fakulta JU bude otevřena na Noc kostelů 10.6. 2016.

Návštěvníci mají příležitost prohlédnout si školní kapli, která je zasvěcena Janu Nepomuku Neumannovi, českému katolickému misionáři, biskupovi ve Filadelfii a prvnímu kanonizovanému světci USA, který v této budově, tehdejším kněžském semináři, absolvoval část svých studií.

Tu kapli využívají především studenti, akademici a jiní zaměstnanci fakulty. Setkávají se každý den v poledne k společné modlitbě žalmů, jednou týdně se slaví mše svatá. Pouze v pátek 10. června 2016, na Noc kostelů, se otevře i široké veřejnosti. K dispozici budou informace o fakultě, její historii i o studiu, návštěvníci se mohou začíst do knih, které v posledním roce vydali vyučující fakulty a příjemnou atmosféru v kapli navodí reprodukovaný gregoriánský chorál.