Minikurz 25. 3. 2017

Dětská univerzita na ZSF JU otvírá díky zájmu rodičů i kurzy pro dospělé.

Po velkém zájmu o program Dětské univerzity na ZSF JU organizátoři vyhověli rodičům, kteří přišli s nápadem, že zatímco se jejich děti učí, mohou se vzdělávat také. Proto bude mít tuto sobotu 25. března premiéru minikurz, který je určený nejen rodičům dětí, které chodí na DUJU, ale otevřený také široké veřejnosti. Témata odpovídají snaze dospělých dozvědět se potřebné informace, které uplatní v praxi, tedy i ve své rodině. První lekce má proto název Zásady zdravé výživy aneb Vysoký cholesterol, nepřítel člověka. "Cílem těchto minikurzů je nabídnout možnost vzdělávání v oblasti zdravotně-sociální problematiky rodičům a jejich blízkým. Požadavek na možnost realizace kurzů i pro dospěláky vzešel ze strany rodičů dětí, které nastoupily do prvního ročníku DUJU na ZSF," vysvětlila koordinátorka Mgr. Radka Šulistová, Ph.D. Dvouhodinová přednáška stojí 150 Kč a má dvě části - nejprve teoretický vstup do problematiky výživy a její souvislosti s vysokým cholesterolem, poté praktické měření BMI, celkového tuku v těle a měření cholesterolu (cena za měření cholesterolu 50 Kč).

Děti čeká tuto sobotu lekce Sestra v akci při ochraně lidského života aneb Jak pečovat o popáleniny. Nápad nabídnout výuku jak dětem, tak dospělým dává rodinám vzácnou příležitost rozvíjet společné téma, zaměřit pozornost na zdravý styl života a vzájemně se podporovat v jeho dodržování. Kurzy jsou dvouhodinové a odpovídají času lekcí DUJU, tedy první skupina se učí v čase 9:20-11.00 a druhá skupina od 13.00 do 14:30. Více podrobností včetně přihlášky je v odkazu pod touto zprávou.

Další chystaný minikurz v rámci dětské univerzity pro rodiče a nejen pro ně, se uskuteční v dubnu a bude mít téma zaměřené na očkování dětí a dospělých. Povede ho prof. Miloš Velemínský, významný pediatr, jehož nedávná přednáška na ZSF JU měla u veřejnosti velký ohlas.

Více informací a přihlášky zde.