Kurzy textilní techniky

Originální a do detailu dotažené kurzy malby na textil pro všechny.

Datum: 1. kurz 4. 5. od 17:00 hodin (téma Mandaly)

            2. kurz 5. 5. od 10:00 hodin (téma Kočky v Paříži)

Místo konání: Dětská skupina Kvítek – předškolní zařízení JU

rozsah kurzu: 3,5 hod

Cena: 650,- Kč (zahrnuje barvy, materiál, tričko, látkovou tašku) je nutné uvést do přihlášky požadovanou velikost trička

Textilní kombinované techniky tekutými barvami na textil s využitím razítek Aladine.  S výtvarnicí Irenou Slavíkovou se naučíme základní techniky, jak začít, co je důležité, jak projekt dokončit a dodat mu šmrnc.

Kurzy trvají 3,5 hodiny, vytvoříme si 2 projekty. Na prvním se seznamíme s technikami a naučíme se nebát. Druhý projekt - tričko pak rozbalíme naplno. Kurzy jsou vhodné i pro začátečníky, vše si vždy vyzkoušíme, vysvětlíme a každá kaňka navíc je vítaným oživením.

Lektorka a autorka kurzů Irena Slavíková tvoří pod značkou Apták.

Kapacita: 10 – 12 osob/kurz

Zájemci se mohou hlásit na email dusakova@jcu.cz

 

Téma Kočky v Paříži:

Oblíbené kočky a Paříž v jednom! Na kurzu si ukážeme, jak pomocí látkového panelu vyřešíme hlavní motiv trička, jak šablonkami, razítky a tekutými barvami docílíme ujednocení celého projektu a jak zakomponujeme panel do krásného harmonického celku. Budeme si hrát s motivy kola, krejčovskými boutiqovými figurínami, chybět nebude ani Eiffelovka, kočičí tlapky, stromy, nebo pařížské cukrářství. Využijeme i nová razítka koček z ateliéru Ireny Slavíkové, která tuto razítkovací sadu navrhvala i s myšlenkou na tento kurz. zařadíme i nové pařízské šablony značky Cadence.

Jako rozvičku máme připravenou textilní tašku, nebo polštář, kde si ještě ukážeme další kouzelnou aptákovskou techniku: Magický kruh: Využijeme tekuté textilní barvy, naučíme se barvy do sebe zapíjet, využijeme jejich fantastickou reaktivnost s vodou. Tuto techniku budete milovat:).!

" Dohromady Paříž, střechy a kocouři bude prostě pecka!", říká o svém novém kurzu jeho autorka, výtvarnice Irena Slavíková. Těšíme se na setkání.

 

Téma Mandaly:

Textilní technika s využitím tekutých barev, razítek, šablon, geometrie, origami, stylu „dot to dot“ – tečka k tečce,… všechno hranaté, geometrické, tečkované a hravé. Tentokrát zkusíme tento styl propojit s klasikou malebných mandal.