Přednáška na /F JU: "Jazyk a jeho kombinace", "My a oni/oni a my dnes"

Jihočeská pobočka Literárněvědné společnosti při Akademii věd společně s Katedrou slavistiky PF JU srdečně zve na přednášku pod názvem Jazyk a jeho kombinace pana profesora Čermáka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy 19.dubna 2016 od 10:30 na Pedagogické fakultě JU, Dukelská 9, České Budějovice, místnost D412)

Prof. PhDr. František Čermák, DrSc. absolvoval bohemistiku, anglistiku a nederlandistiku na FF UK v Praze. Je docentem obecné jazykovědy a profesorem českého jazyka. Od roku 1994 řídí Ústav Českého národního korpusu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Je autorem mnoha slovníků, monografií a překladů lingvistických příruček. Mezi jeho odborné zájmy patří především lexikologie, frazeologie, idiomatika, sémantika a korpusová lingvistika.

My a oni/oni a my dnes (20.4.2016 od 14h): Ruský fenomén u nás a česká literatura ruskýma očima