5. mezinárodní konference "Výchova ke zdraví a aktivní životní styl"

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 se uskutečnila 5. mezinárodní konference Výchova ke zdraví a aktivní životní styl, kterou organizovala Katedra výchovy ke zdraví Pedagogické fakulty JU. Konference se konala v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Konference byla zaměřená na zdravotní aspekty životního stylu a to především na pohybové aktivity, výživu a aplikované pohybové aktivity. Akce se zúčastnilo 44 aktivně vystupujících, pasivně se zúčastnilo 112 zájemců o uvedenou problematiku. Akci zaštítil a osobně zahájil pan rektor prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc. Z akce vyplynulo, že životní styl se významně podílí na zdravotním stavu každého jedince. Aktivní podoba životního stylu, která přímo determinuje některé aspekty zdraví a je závislá na individuálním životním stylu člověka.

Konference probíhala ve dvou sekcích: První se zabývala problematikou pozitivního vlivu pohybových aktivit a aplikovaných pohybových aktivit na zdraví. Druhá byla zaměřena na zdraví a pozitivní aspekty životního stylu.

Za vědecký a organizační výbor: Doc. PaedDr. Vladislav Kukačka, Ph.D., Mgr. Zuzana Kornatovská, DiS., Ph.D.